Czym są kredyty gotówkowe?

chwilowka-pozyczkaKredyt gotówkowy jest niezmiernie popularnym sposobem finansowania różnorodnych wydatków i przedsięwzięć częstokroć potrzebujących poważnych nakładów finansowych, takich jak nabycie auta, remont, czy coś innego. Celu, na jaki chcemy wydać środki, nie musimy dokumentować w żaden sposób i możemy je spożytkować dowolnie. Jeśli planujemy kupić nowe meble, czy wyjechać na wakacje to pożyczka gotówkowa może się nam niesłychanie przydać.

Jak wysoki kredyt pozyskamy?

Maksymalne wielkości kredytów gotówkowych są zależne od podmiotowej polityki każdego banku, ale na ogół zamykają się w kwotach od 60 aż do 300 000 złotych. Wobec tego repertuar dostępnych kwot jest rozległy, dobór dobranej zależy wyłącznie od naszych indywidualnych wymogów, a także możliwości finansowych.

Decyzję kredytową plus środki dostaniemy błyskawicznie

Banki współcześnie prowadzą analizy składnych wniosków w oparciu o systemy elektroniczne, z wykorzystaniem czego błyskawicznie je analizują i podejmują decyzje już w parę albo kilkanaście minut. Są również dostępne pierwsze pożyczki osiągalne w pełni on-line, które zapewniają nam ogłoszenie decyzji nawet w kilka minut, bez niezbędności dostarczania zaświadczeń. Niezależnie od rodzaju kredytu, na jaki się zdecydujemy, środki są wypłacane przelewem na dowolny rachunek bankowy, znajdujący się nawet w odrębnym banku niż udzielający pożyczki, zawsze również możemy je odebrać bezpośrednio w kasie oddziału.

Rozpatrywanie wniosku o asygnowanie kredytu

Aplikując o kredyt gotówkowy, możemy być pewni, że jego udostępnienie zostanie poprzedzone dogłębną analizą naszej zdolności kredytowej. Przeprowadzając ją, bank sprawdzi nasze zarobki i potencjalne obciążenia w stosunku do sumy, o jaką wnioskujemy, kontrolując czy rata nie przekroczy możliwości spłaty. Oszacowana zostanie nasza historia kredytowa, to, z jakich produktów uprzednio korzystaliśmy i jak je spłacaliśmy, ze szczególnym uwzględnieniem terminowości i tego, czy nie mamy niespłaconych pożyczek. Mimo analizy realizowanej przez bank przystępując do ubiegania się o kredyt gotówkowy, sami winniśmy sprawdzić własną sytuację, ponieważ wskazane jest mieć pełne przekonanie, że będziemy w stanie spłacać regularnie raty w banku.

Jak wiele to będzie nas kosztowało

Nie ma darmowych kredytów gotówkowych, są one zwykle oprocentowane w zakresie 7 – 15%. Banki naliczają dodatkowo prowizję za udostępnienie pożyczki, plus niekiedy wymagają zakupienia ubezpieczenia na wypadek, jeśliby Klient nie mógł spłacić całego zobowiązania. Ażeby nie przepłacić, powinno się pytać o zobrazowanie realnych kosztów pożyczki, tak by porównując propozycje być w stanie wyłowić tę najkorzystniejszą.

Kredyt gotówkowy na promocyjnych warunkach – tym nas kuszą:

– brak przymusowego ubezpieczenia,
– brak prowizji za udzielenie pożyczki,
– gotówka na dowolny cel,
– wniosek i decyzja on-line, bez wychodzenia z domu,
– długi okres spłaty,
– wakacje kredytowe.

Jak dostosować wysokość kredytu

Musimy w taki sposób dostosować wielkość rat, ażeby były one jak najmniejszym ciężarem dla domowego budżetu, decydując się na dłuższy lub krótszy okres spłaty. Oczywiście przy krótszym okresie spłaty rata okaże się wiele wyższa, z tej przyczyny musimy dopasowywać ją rozsądnie, ażeby dobierać do swoich możliwości finansowych. Do wyboru są raty równe lub malejące, warto jednak pamiętać, że przy ratach malejących pierw spłacamy najwięcej odsetek, a dopiero po pewnym czasie kapitał.

Comments are closed.