Jak pożyczać w systemie pozabankowym?

pozyczka_przez_internet-300x229Rynek pożyczek pozabankowych stał się ważnym segmentem całości funkcjonującej w nowych warunkach, jakie zaistniały po przejściu kryzysu z roku 2009. Powstanie nowego segmentu usług wywołane zostało przez banki. Nie powinno się używać tak szerokich uogólnień, ale zalążkiem kryzysu wiele lat temu było działanie finansistów z sektora stricte bankowego.

Jak uzyskać pożyczkę pozabankową?

Do skorzystania z usługi wystarczy zwykle posiadać dowód osobisty. Wniosek można w bardzo krótkim czasie wypełnić na miejscu pod czujnym okiem pracownika firmy. Rozpatrzenie wniosku trwa bardzo krótko. W zależności od ilości złożonych wniosków może potrwać nawet kilkanaście minut.

Jak firmy weryfikują klientów?

Są cztery podstawowe sposoby na potwierdzenie tożsamości i statusu pożyczkobiorcy.
− przy pomocy dowodu osobistego − podczas wizyty osobistej pracownik biura dokonuje weryfikacji danych w konfrontacji z posiadaną bazą danych. W opcji procedury internetowej klient zwykle jest poproszony o przesłanie skanu dokumentu.
− weryfikacja przelewem − zainteresowany skorzystaniem z usługi w trakcie realizowania procedury udzielania pożyczki wykonuje przelew niewielkiej ilości środków na konto firmy. W ten sposób pożyczkodawca ma możliwość weryfikacji danych o osobie i rachunku. Niektóre firmy idąc o krok dalej umożliwiają wzięcie pożyczki osobom nie posiadającym środków na rachunkach bankowych. W tym celu udostępniają im aplikacje internetowe pozwalające na weryfikację bez wykonania przelewu technicznego.
− często stosowane badanie telefoniczne − we wniosku klient podaje aktualny i aktywny numer telefonu. Umożliwia w ten sposób dokonanie weryfikacji podanych we wniosku danych.
− oraz audyt rejestru dłużników − zaistnienie w rejestrze dłużników nie skreśla od razu klienta. Daje raczej pewną informację o tym, jak sobie radzi ze spłatą dotychczasowych i wcześniejszych zobowiązań.

Jakie są rodzaje oferowanych usług?

Najbardziej popularne są chwilówki. Jak sama nazwa wskazuje przyznawane są w krótkim czasie. I opiewają na niskie kwoty. Nie ma też obowiązku podawania celu, na który będą przeznaczone pieniądze. Częstym sposobem ich przyznawania jest internet.
Pożyczki prywatne to inny rodzaj usługi. Transakcję zawierają dwie osoby fizyczne. Jedna z nich posiada spore nadwyżki walorów, które może zadysponować na poczet pożyczki dla swojego kontrahenta.
Pożyczki udzielane są często z zabezpieczeniem rzeczowym. Pożyczki pod zastaw mieszkania lub innej cennej ruchomości, lub nieruchomości cieszą się wielkim zainteresowaniem.

Przed skorzystaniem z oferty warto jednak przemyśleć kilka szczegółów i skorzystać z darmowych narzędzi do porównywania pakietów usług oferowanych przez instytucje pozabankowe.

Comments are closed.