Jak ustrzec się drogiego kredytu gotówkowego

kredytyTo jak ustrzec się drogiego kredytu gotówkowego jest niezwykle proste i nie wymaga dużo zachodu ani orientacji w zagadnieniach finansowych. Potrzeba pożyczenia środków częstokroć pojawia się nieoczekiwanie, jako że sytuacje, które ją zwykle wywołują, również są na ogół zaskakujące. Zwykle chcemy otrzymać pieniądze jak najszybciej i robimy to pod presją czasu, nieraz nawet bez zastanowienia, nie porównując dostępnych ofert. Nagminnie popełnianym błędem jest to, że kiedy doradca oznajmi nam, że mamy wstępnie zatwierdzony kredyt nie szukamy już dalej i poprzestajemy na jednej propozycji. Starać się znaleźć korzystniejszą propozycję i porównywać zawsze warto, warto też poświęcić odrobinę czasu na przeanalizowanie odnalezionych propozycji pod kątem opłacalności dla nas. Przeważnie jednak nawet nie myślimy o takich czynnościach, co owocuje później niepotrzebnie wysoką ratą.

Jeśli kredyt to tylko tani

Nie skłaniajmy się reklamami, a poszukujmy osobiście, bowiem w reklamach są podkreślone wyłącznie najważniejsze z punktu widzenia Klienta atuty. Zawsze możemy wziąć reklamowany kredyt gotówkowy pod uwagę, ale później warto zweryfikować dane pozyskane w ten sposób i porównać go z innymi. To fakt, że propozycji pożyczek jest dzisiaj udostępnianych zatrzęsienie i trudno się w nich połapać, selekcjonować poszczególne pożyczki i następnie porównywać ich kilkanaście, by wyszperać tą najciekawszą. Wszystkie mają tak zalety, jak i minusy, w jednej możemy dostać okrojone oprocentowanie, a w innej ofercie bank zaproponuje nam zmniejszoną prowizję. Mając problemy z połapaniem się w tej plątaninie, najodpowiedniej jest udać się do brokera kredytowego, specjalisty, który za darmo dopasuje dla nas odpowiedni kredyt. O koszty można się nie bać, bo pośrednika opłaca bank i nie bierze on od Pożyczkobiorców żadnych środków, dzięki czemu korzystanie z jego usług nie zwiększy Twojego kosztu kredytu.

Jeśli obawiasz się korzystania z usług pośredników, w takim przypadku możesz skorzystać z jednego z wielu dostępnych w sieci rankingów kredytów gotówkowych, który odszukasz przez wyszukiwarkę Google. Ranking, czy też porównywarka pozwala wygodnie w jednym miejscu skonfrontować kilkadziesiąt pożyczek dosłownie w kilkanaście sekund. Po podaniu swoich zarobków, oczekiwanej kwoty kredytu i ilości rat, otrzymamy wynik, w którym będą dodatkowo wskazane czynniki takie jak prowizja, RRSO, koszty, a nawet wysokość raty. Jest to niezmiernie pomocne rozwiązanie, ale nie należy mu ufać na ślepo i winniśmy zawsze zweryfikować pozyskane w ten sposób informacje w banku. Jak widać to jak ustrzec się drogiego kredytu gotówkowego, nie jest w żadnym wypadku tak karkołomne, jakby się wydawało.

Przemyśl czy na pewno jest Ci potrzebna pożyczka

Zanim udamy się do banku i wypełnimy wniosek, zdecydowanie powinniśmy zadać sobie to pytanie i rozpatrzyć, czy stać nas na wzięcie kredytu i czy nie ma innego alternatywnego wyjścia. Niestety nie jest to całkiem proste, gdyż kredyt gotówkowy jest przez jednych pobierany bardziej z przymusu, tymczasem przez innych, z żądzy zapewnienia sobie drobinki luksusu i wydatkowany na drogie zakupy czy wycieczki. W końcu nie każdy, kto zaciąga kredyt gotówkowy, musi mieć od razu problemy finansowe. Nawet osoby majętne, niemające zapału do oszczędzania, decydują się skorzystać z pożyczki jedynie po to, żeby wiele szybciej spełniać swoje marzenia. Jednak i w ich przypadku zawsze istnieje ryzyko przeliczenia swoich możliwości finansowych, z tej przyczyny niezależnie od zasobności portfela warto wystrzegać się życia nad stan.

Comments are closed.