W jaki sposób otrzymać kredyt gotówkowy?

chwilowki-300x191Kredyt gotówkowy jest najbardziej atrakcyjnym towarem bankowym, po jaki sięgamy najczęściej, dlatego że zazwyczaj otrzymujemy go na dowód, bez zbędnych procedur, w niezwykle krótkim czasie. Planując pobrać kredyt, powinno się mieć pojęcie jak go pozyskać, żeby wzmóc swoje szanse na pozytywną decyzję o przyznaniu. Kredyt gotówkowy jest znakomitym, wprost sposobem na szybki zastrzyk środków, jednak warto jest wiedzieć w jaki sposób otrzymać kredyt gotówkowy.

Zdefiniowanie własnych pragnień i możliwości

Samodzielne zdefiniowanie zdolności kredytowej pozwala uniknąć zarówno niecelowej straty czasu, jak i napięcia związanego z uzyskaniem negatywnej decyzji kredytowej. Osobistą zdolność kredytową możemy ustalić w bardzo łatwy sposób, wykorzystując umieszczone w sieci kalkulatory zdolności kredytowej. Na bazie wprowadzonych danych kalkulator obliczy naszą zdolność kredytową oraz poda, o jaką maksymalnie sumę możemy się starać, na skutek czego będziemy mieli większe szanse na akceptację złożonego wniosku. Zanim zaczniemy procedury związane z pobraniem kredytu, musimy przeanalizować nasze potrzeby, warto mieć bowiem pojęcie, ile dokładnie potrzebujemy pozyskać pieniędzy. Jeśli potrzebujemy niewysokiej kwoty, w takim razie rozważnym wyjściem okaże się kredyt w koncie lub debet, które są dla nas tańszym wyjściem. Jeśli jednak nasze potrzeby finansowe są wiele wyższe, wówczas kredyt gotówkowy będzie dla nas wprost pierwszorzędnym rezultatem.

Zestawmy propozycje pożyczek

Porównanie osiągalnych pożyczek nie jest trudną ani czasochłonną czynnością, jednakże nader opłacalną, jako że pozwala nam wyselekcjonować najkorzystniejszą cenowo propozycję. Nie można przy tym sprowadzać się do jednego banku, czy nawet kilku, a wręcz przeciwnie, by zagwarantować sobie optymalną perspektywę, powinno się skorzystać z dostępnych w sieci rankingów kredytów gotówkowych. Przy ich użyciu możemy zidentyfikować podstawowe parametry cenowe poszczególnych pożyczek dostępnych na rynku. Porównując oferty kredytowe, należałoby kierować się przede wszystkim RRSO, jako że zawiera ono całe koszty związane z udzieleniem finansowania. Abstrahując od RRSO wiarygodnym wyznacznikiem pułapu kosztów jest wielkość raty.

Składamy wniosek i wyczekujemy na decyzję

Jak zdecydowaliśmy się już na sprecyzowany kredyt, należy złożyć wniosek, jednak przed przystąpieniem do tego warto wprzódy upewnić się jakie dokumenty będą do tego wymagane. Z reguły będzie potrzebny sam dowód osobisty plus oświadczenie o dochodzie, lecz niekiedy może się także pojawić wymaganie udokumentowania dochodów. Po złożeniu wniosku bank waży wiarygodność i zdolność kredytową, poprzez zweryfikowanie informacji na temat klienta osiągalnych w BIK, bądź innych rejestrach dłużników takich jak np. ERIFF. Mając solidną przeszłość kredytową oraz jeśli w obecnie spłacanych kredytach potencjalne zwłoki w spłacie nie przewyższają 30 dni, nie powinniśmy dostać odmowy przyznania zobowiązania.

Podpisanie umowy i wypłata pieniędzy

Jeśli zostaniemy poinformowani o pozytywnej decyzji kredytowej, natychmiast można podpisać umowę. Jeżeli staramy się o kredyt gotówkowy on-line, umowa kredytowa będzie do nas przesłana do podpisania za pomocą poczty kurierskiej. W takim przypadku parafujemy ją w obecności kuriera, który zwrotnie zabiera ją do banku, który po jej odebraniu wypłaci środki pożyczki na określone we wniosku konto. Zawsze w razie wątpliwości szczegółowe dane o terminie i sposobie uruchomienia kredytu wyszukasz w umowie kredytowej.

Comments are closed.